Forum Conlanger Strona Główna Conlanger
Polskie Forum Językotwórców
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mapa Świata
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Conlanger Strona Główna -> Reszta Świata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laszlo




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 860
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Śro 16:48, 09 Lip 2008    Temat postu:

Z tym, że wypadałoby zrobić jakieś niezamieszkane lądy przy biegunach - żeby można było się o ropę kłócić

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hapana Mtu




Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 770
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warsina, Weneda

PostWysłany: Czw 6:59, 10 Lip 2008    Temat postu:

Tak, jak dla mnie, to mapa zaprezentowana przez PC jest już nieomal stanem finalnym. Tylko znów ta Turcja - teraz wychodzi, że rodzina ałtajska rozpościera się na trzech kontynentach - na Chinazji, Jarozji i "Afryce".
Nie ma już chyba sensu wracać Turków na Jarozję, bo ich dotychczasowe miejsce chyba ktoś już zajął, mam za to taką propozycję, żeby wydłużyć ten zachodni cypelek afrykański, iżby między Jarozją a Afryką została mała cieśnina. Wtedy przeprawienie się przez nią migrujących Turków do Afryki stałoby się prawdopodobne. A nad samą cieśniną leżałoby wielkie miasto analogiczne do Stambułu.


A, i można by jeszcze ewentualnie przesunąć Chiny na wschód tak, żeby zahaczały wpływem o centralny kontynent.

ozi64 napisał:
I jeszcze pytanie dla Twórcy Leukozji: Nie będzie Ci przeszkadzało Towarzystwo Mantrian?

Niby można się czepić, że w leukoskim nie ma zapożyczeń z mantryjskiego itp., ale nie, czepiać się nie będę.

Cytat:
Z tym, że wypadałoby zrobić jakieś niezamieszkane lądy przy biegunach - żeby można było się o ropę kłócić

Nie koniecznie - o ropę leżącą pod zamarzniętym morzem też się można spokojnie sprzeczać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilén
Gość






PostWysłany: Czw 9:48, 10 Lip 2008    Temat postu:

Hapana Mtu napisał:
Nie ma już chyba sensu wracać Turków na Jarozję, bo ich dotychczasowe miejsce chyba ktoś już zajął, mam za to taką propozycję, żeby wydłużyć ten zachodni cypelek afrykański, iżby między Jarozją a Afryką została mała cieśnina. Wtedy przeprawienie się przez nią migrujących Turków do Afryki stałoby się prawdopodobne.

W zasadzie – dobry pomysł.

[link widoczny dla zalogowanych]

Przy okazji, zmieniłem też trochę porównanie nasz świat vs. realny świat – uznałem, że lepiej potraktować moją mapę „kompromisową” jako odwzorowanie walcowe równoodległościowe:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laszlo




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 860
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Czw 14:10, 10 Lip 2008    Temat postu:

Uhmm... niezbyt mi odpowiada aż takie bliskie sąsiedztwo Turcji. Może być cieśnina, ale bez Stambułu. urcy po jednej stronie, mantrianie po drugiej.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Serpentinius
Moderator
Moderator



Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 497
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa / Piotrków Tryb.

PostWysłany: Czw 14:47, 10 Lip 2008    Temat postu:

Ja przepraszam bardzo, ale linie brzegowe tych kontynentów są nierealne. Winny być zbliżone kształtem, a Jaruzja i 'Afryka' wyglądają jakby z innych światów były wzięte. Poza tym 'Afryka' jest chyba najbardziej zaokrąglonym lądem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BartekChom




Dołączył: 08 Kwi 2007
Posty: 1278
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:35, 10 Lip 2008    Temat postu:

To wyszło podobnie, jak w rzeczywistości. Afryka ma najsłabiej rozwiniętą linię brzegową. (hi, hi)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Serpentinius
Moderator
Moderator



Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 497
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa / Piotrków Tryb.

PostWysłany: Czw 18:32, 10 Lip 2008    Temat postu:

Orzesz kurnia! Słabo rozwinięta linia brzegowa nie równa się kółkowi z kijkiem! Rozumiemy się? Wink I wciąż nie ma kontrargumentu na to, że kontynenty nie pasują do siebie. :/ Ja nie mówię, że ma być postrzępiona linia brzegowa ale to ma być LINIA BRZEGOWA, a nie forma po cieście! Ech Wink

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Serpentinius dnia Czw 18:33, 10 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eldarion I




Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 18:55, 10 Lip 2008    Temat postu:

Ale o ile się orientuję, to są to tylko zarysy a nie dokłądne mapy, dokłądna jak na razie to jest tylko Jaruzja. I jak dla mnie to Terra Australis łądnie się wpasowuje "pod" Jaruzję i "Afrykę", Afryka do Jaruzji nie musi przystawać w sumie przy takim układzie... Tam jeszcze będzie ta syberyjska Australia. No i na dobrą sprawę, kto powiedział, że w tym świecie na początku był jeden wielki kontynent?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilén
Gość






PostWysłany: Czw 20:58, 10 Lip 2008    Temat postu:

Serpentinius napisał:
Ja przepraszam bardzo, ale linie brzegowe tych kontynentów są nierealne. Winny być zbliżone kształtem, a Jaruzja i 'Afryka' wyglądają jakby z innych światów były wzięte. Poza tym 'Afryka' jest chyba najbardziej zaokrąglonym lądem.

Żeż kurna, Serpenteen, trzeba było wcześniej narzekać, a nie teraz, gdy już wszystko jest podopracowywane pod względem lądów i ich rozmieszczenia…

1. Nasza „Afryka” ma akurat linię brzegową prawieże dokładnie tak samo rozwiniętą jak prawdziwa Afryka. I nie wiem, po co tu narzekać.
2. Widziałeś, żeby w normalnym świecie dokładnie wszystkie linie brzegowe pasowały? Poza tym, wszystko się jakoś dopasuje, nie martw się – ja już widzę parę miejsc, gdzie linia brzegowa jest bardzo podobna i dla jednych kontynentów i dla drugich. A poza tym, najlepszą miarą dla „dopasowania” się kontynentów nie jest linia brzegowa, a bodajże granice największego nachylenia stoku/szelfu (nie pamiętam, którego).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hapana Mtu




Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 770
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warsina, Weneda

PostWysłany: Pią 3:41, 11 Lip 2008    Temat postu:

Co do linii brzegowej "Afryki" - na pewno rozwinie się z czasem.
Za jakiś czas opracuję (mam już ładną koncepcję) państwo analogiczne do Madagaskaru - wtedy do wybrzeża Afryki dojdą dwie dodatkowe wyspy.

Ja zresztą też nie próżnuję, jeśli chodzi o rozwijanie map - poniżej link, do prezentacji w pałerpojncie, zawierającej mapy Republiki Leukoskiej w polskiej i leukoskiej wersji językowej.
[link widoczny dla zalogowanych]

Cytat:
Uhmm... niezbyt mi odpowiada aż takie bliskie sąsiedztwo Turcji. Może być cieśnina, ale bez Stambułu. Turcy po jednej stronie, mantrianie po drugiej.

*Przez łzy* A może być mały Stambulik tylko po stronie Tureckiej?

Edit: Nie wiem, czy nie przegiąłem z liczbą ludności miast leukoskich - Engelbrecht ma na mojej mapie więcej mieszkańców niż cały Cypr.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Hapana Mtu dnia Pią 4:23, 11 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laszlo




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 860
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Pią 7:31, 11 Lip 2008    Temat postu:

Ależ oczywiście. W zasadzie przy cieśninie mogę zrobić autonomiczny region, w którym będą urzędowymi Mantryjski i Turecki. I gra gitara.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irminari Taalquesento




Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska (Poscolo)

PostWysłany: Śro 16:34, 16 Lip 2008    Temat postu:

Ja czasem lubię sobie "pomazać" jakieś kontury "lądów"... W ogóle ciekawi mnie cały projekt chciałbym się do niego dołączyć...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laszlo




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 860
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Śro 16:48, 16 Lip 2008    Temat postu:

To szybko złóż propozcyję na państwo w odpowiednim miejscu Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irminari Taalquesento




Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska (Poscolo)

PostWysłany: Śro 16:55, 16 Lip 2008    Temat postu:

Dopiero jest zarys... A co z mapą gdzie mam się udać?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laszlo




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 860
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Czw 16:49, 17 Lip 2008    Temat postu:

Narazie dajesz tylko Nazwę państwa, flagę, ustrój, nazwę w Twoim jzyku, stolicę, stolicę w twoim języku i czekasz na akceptację. Później ktoś Twoje państwo umieści gdzieś na mapie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Conlanger Strona Główna -> Reszta Świata Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin