Forum Conlanger Strona Główna Conlanger
Polskie Forum Językotwórców
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mój pierwszy świat SF
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Conlanger Strona Główna -> Conworldy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egrin
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro 21:09, 26 Gru 2007    Temat postu: Mój pierwszy świat SF

Tak na wstępie to chciałbym się przywitać (bo jestem tu nowy), więc witam wszystkich i niech moc(z) będzie z wami, nieoficjalnie mówią na mnie Egrin a tak oficjalnie to Michał, równiesz oficjalnie mieszkam w Szczecinie i interesuję się wszystkim Smile naprawdę, dobra do rzeczy...

Pod wpływem WP ("Władcy Pierścieni") doszedłem do wniosku, że SF to fajna rzecz, więc podjąłem prace nad własnym światem SF... A zresztą od razu go opiszę Wink (oczywiście w wielkim skrócie bo całkowity opis ma z 30 stron).

Na początku Varatrr stworzył Vilanów, którzy byli jego sługami. Potem Vartarr stworzył pierwsze morze zwane Geht i pierwszy suchy ląd zwany Kanatar. Gdy został utworzony Kanatar część Vilanów zstąpiła na Ziemię, a Vartarr stworzył Inosa i Beliara. Inos został u boku Vartarra natomiast Beliar zstąpił na Ziemię, wtedy Varatarr wraz z Vilanami, będącymi na Ziemi stworzył pierwsze królestwo zwane Rollivatan, a Inos stworzył światło i dzień, aby Beliar nie miał władzy nad mrokiem. Wten Vartarr stworzył Karvalta i rozkazał mu stworzyć ludzi i elfy aby zasiedlili jego królestwo. Vartarr stworzył jeszcze Ivita, aby ten stworzył lasy Egrondu i Bohadu, jeziora Tet i Qervon. Wtedy Beliar stworzył noc i śmierć, stworzył swe królestwo którego nazwa nie jest wypowiadalna w żadnym ze znanych języków. Stworzył też Beliar duchy Vintrat i orków, aby zasiedlili jego królestwo. Widząc to Varatrr sebrał swoje sługi i wypowiedział wojnę Beliarowi, ten zaś najechał Rollivatan i stworzył Nurada, pierwszego władcę jego królestwa, więc Varatrr stworzył Telvilldenexvadlita, pierwszego władcę Rollivatanu. Tak kończy się era Kanatar a zaczyna się era Nurada.

Królestwa:
Arlas - królestwo położone na nizinie Rektan, na północ od 12 wzgórz. Od lat toczy się tam wojna domowa o tron tzn. od czasu kiedy Eron jedyny dziedzic tronu, wstąpił do Zakonu Feniksa i zrezygnował z prawa do tronu.

Arhon - królestwo położone na wschód od Arlas, od północy tereny królestwa przecina łańcuch górski „Oko Węża”. Arhon ma plany sprzymierzenia się z Harnem, na razie jednak zostaje neutralny.

Erodorn - królestwo na wschód od 12 wzgórz w kręgu Iron, u stóp góry Valdios. W chwili obecnej toczy wojnę z Harnem.

Harn - królestwo położone na wyżynie Litars na wschód od 12 wzgórz, obecnie toczy wojnę z Erdornem i przymierzem roranckim.

Ur - królestwo sąsiadujące z Erdonem, położone na krańcu kręgu Iron. Sojusznik Erodornu, nietoczący jednak walki z Harnem.

Kragonja - królestwo stojące na czele Związku Joranckiego. Położone bardzo blisko 12 wzgórz, jego północno-wschodnia granica to praktycznie południe 12 wzgórz. Obecnie toczy wojnę z Harnem, rozważa także możliwość wojny z Arhonem.

Verukonji - królestwo sąsiadujące od wschodu z Kragonją, członek Związku Joranckiego.

Rollivatan - mityczne królestwo o którego położeniu nic niewiadomo

Tar-kvi - królestwo sąsiadujące z Arlas, Arhon i Harn, obecnie toczy wojnę z Harn i przegrywa ją.

Nurr - księstwo sąsiadujące z Verkonji i Kragonją , jest neutralne

Tar - księstwo sąsiadujące z Arlas, sprzymierzeniec Nurr, zamieszkałe przez elfów, ludzi i Vindalów.

Nirtak - kraina zamieszkała przez orków.

Vin - kraina sąsiadująca z Ur i Arlas, nie wiadomo kto ją zamieszkuje.

Treh - królestwo sąsiaduje z Arlas i Arhon, zamieszkałe przez dojarów, numerów, qedinów, elfów i gobliny, na czele królestwa stoi Rahtar.

Virat - królestwo położone na zachód od 12 wzgórz, graniczy z Ur, Nitrak i Venkonji.

Nartar - królestwo na południowym wschodzie (jako wyspa) oraz graniczące z Harnem jako stały ląd.

Hud - małe królestwo od wschodu sąsiadujące z Harnem.
Arkvin - królestwo sąsiadujące z Kragonją, Erodon i Tar.

Rasy:
Vilani - najszlachetniejsza, a zarazem najmniej liczna rasa, potomkowie Varatrra, strażnicy kamienia Yero.

Elfy - po Vilanach druga najszlachetniejsza rasa, elfy są długowieczne, niegdyś tworzyli wspaniałe królestwa.

Ludzie -to oni tworzą najwspanialsze i największe królestwa.

Xedrini - prastary lud, prawdopodobnie odłam orków, niegdyś wywoływali wojny i trzęśli całym znanym światem dzięki swej kulturze i chęci zdobyczy, jednak Xedrini upadli, a ich kultura została zniszczona, do dzisiaj żyje ich niewielu.

Qedini - lud zamieszkujący praktycznie wszystkie królestwa, księstwa i krainy, podobno potrafią ożywiać zmarłych.

Kreci - lud który dawniej rozwijał się i żył pod ziemią, nie są zbyt urodziwi ale za to bystrzy i oczytani.

Hargódowie - lud wywodzący się od elfów, zeszli na drogę zła i ogarnięci czarną magią której oddali się bez reszty walczą w imię zła.

Orkowie - uchodzą za prymitywne stwory lecz w istocie są bardzo mądre i mają rozbudowaną i starą kulturę.

Reqeni – rasa mająca silne związki z magią, podobno przywędrowali z północy, w poszukiwaniu nowych źródeł energii magicznej, Reqenami bywają najpotężniejsi magowie.

Yapowie – ich pochodzenie jest tajemnicą, wiadomo że są nastawieni pokojowo. Zamieszkują niziny Tarr i Hur, ich odłamem są Krakowie.

Nurdowie - rasa wywodząca się z prostej linii od wymarłych już Gatóv, posiadają wysoko rozwiniętą technologie i bibliotekę wiedzy w Kraftar.

12 Narrukavatów - 12 nieśmiertelnych, którzy rozwiązali zagadkę 12 wzgórz i dali się owładnąć czarami er-kan-so. Każdy z nich broni jednego z 12 wzgórz a er-kan-so jest po środku 12 wzgórz w wieży Otrak.

Grobanie - lud zamieszkujący wszelkie bagna i lasy, wspaniali myśliwi i tropiciele.

Vindalowie - zamieszkują północne tereny Arlas.

Vakranowie - zamieszkują pustynie. Maja bardzo rozwiniętą architekturę.

Kortiaci - zamieszkują mniejsze wyspy.

Zenowie - zamieszkują Zen, nic o nich nie wiadomo.

Ważniejsze bitwy:
Obrona twierdzy Iruk - twierdza Iruk leży na południowo-wschodniej granicy Arlas. Jest to potężna twierdza zajmująca obszar ok. 500 metrów, otoczona wielkim podwójnym murem i fosą, jest praktycznie nie do zdobycia. Bitwa rozegrała się w roku 3085. nowej ery, twierdza była oblegana przez miesiąc przez wojska orków liczące ok. 100 tys. żołnierzy, obronę twierdzy stanowiło 4,5 tys. żołnierzy, dowódcą obrony twierdzy był Tertas.

Bitwa o krąg Iron – bitwa, która rozegrała się w roku 2054. starej ery, decydująca bitwa wojny 1000-letniej, toczonej między Erodon, Ur i Arlas, bitwę wygrał Erodon.

Bitwa pod Tersos - pamiętna bitwa która miała miejsce w roku 2455. starej ery, 30 zakonników z Zakonu Feniksa powstrzymało 50-tysięczną armie orków, jednak z 30 zakonników przeżyło zaledwie 8.

Bitwa pod Valdios - bitwa która rozegrała się w roku 4983. starej ery, decydująca bitwa wojny herańskiej, pod Valdios starły się wojska Erodon i Ur.

Bitwa o Harhar - bitwa rozegrana w roku 867. nowej ery, Hakar to strategiczne miasto-twierdza położone w Arhon, starły się tam armie Arhon i Harnu, bitwa trwała 3 dni i została wygrana przez Arhon.

Bitwa o Rev - bitwa rozegrana w roku 1678. nowej ery, Rev to twierdza położona w Tar-Kvi, starły się tam wojska Tar-Kvi i Harnu, po 2 dniach bitwę wygrał Harn.

Bitwa pod Livtar - bitwa rozegrana w 2718. roku nowej ery między Harnem i Arlas pod górą Livtar w Arlas, bitwę wygrał Harn.

Bitwa o Kar-Gal-Har - bitwa rozegrana w roku 2720. nowej ery, Kar-Gal-Har jest twierdzą położoną w Erodon, bitwa rozegrana między Harn a Erodon, zakończyła się zwycięstwem Erodonu.

Bitwa na wielkich mokradłach - bitwa rozegrana w 3458. roku starej ery, na wielkich mokradłach Arkvin, bitwa rozegrana między Kragonją i Arkvin, bitwę wygrała Kragonja.

Bitwa o gród El-Ark - bitwa rozegrana w 4067. roku starej ery między orkami a elfami w Ur, gród strzeże południowej granicy Ur, bitwę wygrali orkowie.

Bitwa o Kartar - bitwa rozegrana w roku 1850. nowej ery między Nitrak, Tar, Erodon i Arlas.

Bitwa nad Fraq - bitwa rozegrana w 2989. roku nowej ery, między wojskami Verkongji, Nitrak i Ur. Farq jest rzeką leżącą w Verkonji, bitwa zakończyła się zwycięstwem Verknoji.

Bitwa w dolinie Raktar - bitwa rozegrana w 324. roku nowej ery między wojskami Nartar i Harn, dolina Rektar znajduje się w tzw. klinie Beliara, na północy Nartar, zażarta bitwa graniczna ku zdziwieniu zakończyła się zwycięstwem Nartar.

Bitwa pod Zzarnym Okiem - bitwa rozegrana w roku 3087. zwanym rokiem 3 bitew, bitwa rozegrała się w głębi Harn, pod bramą zwaną Czarnym Okiem.

Bitwa pod Gat - bitwa rozegrała się w roku 3087. nowej ery, Gat jest miastem położonym w górach w Erodon, bitwa rozegrała się pomiędzy wojskami Erodon, Harn i Arhon.

II bitwa o krąg Iron - bitwa ta rozegrała się w 2731. roku nowej ery między wojskami Erodon i Harn, była to jedna z największych i najkrwawszych bitew w historii, bitwa zakończyła się zwycięstwem Erodonu tylko z jednego powodu - w decydującym momencie na polu bitwy pojawiły się oddziały elfów i Radian z Tar-Kvi.

II bitwa o twierdzę Iruk - bitwa rozegrana w roku 3087. pomiędzy wojskami Erodon i Harn.

Bitwa o Lir - bitwa rozegrana w 3034. roku nowej ery między wojskami Arkvin a Tar, Lir jest miastem położonym w Arkvin.

Pierwsza bitwa narodów - najstarsza znana bitwa rozegrana w roku 1. ery Nurada, rozegrana przez mitycznego króla Telvilldenexvadlita, niewiadome jest miejsce bitwy ani jej wynik . Ale wiadomo, że po drugiej stronie stali Yapowie, Nurdraxi, Gobliny i Orkowie.

No i tak to wygląda w (wielkim) skrócie, na razie nie mam konkretnej nazwy dla tego świata i dopracowuję go, zobaczę, co z tego wyjdzie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez egrin dnia Czw 9:00, 27 Gru 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rémy
Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 1828
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PL76200

PostWysłany: Śro 21:31, 26 Gru 2007    Temat postu:

Podejmij pracę nad ortografią, albo przepuszczaj tekst przez worda.

Władca Pierścieni to klasyczne fantasy, a nie SF. Ogólnie dość to pogmatwane. No i do tych ras jakiś opis by się przydał, jak one wyglądają.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eldarion I
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 22:46, 26 Gru 2007    Temat postu:

Nudziło mi się, więc poprawiłem nieco posta, mam tylko jedną prośbę, Egrin - powiedz mi, jak to zrobiłeś, że w jednej linijce napisałś wzgórz i wzgurz? Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilén
Gość


PostWysłany: Śro 23:36, 26 Gru 2007    Temat postu: Re: Mój pierwszy świat SF

egrin napisał:
niech moc(z) będzie z wami

A z tobą ka(ł).

Cytat:
równiesz

Nie ma to jak korekta Eld.-ka.

Cytat:
interesuję się wszystkim :)

Nawet chemią kwantową i krzywymi eliptycznymi?

Cytat:
stworzył swe królestwo którego nazwa nie jest wypowiadalna w żadnym ze znanych języków.

A brzmiała: (cytuję) „” (koniec cytatu).

Cytat:
kiedy Eron jedyny dziedzic tronu, wstąpił do Zakonu Feniksa

Normalnie Harry Potter z tego Pornola, czy jak mu tam.

Cytat:
Rollivatan - mityczne królestwo o którego położeniu i historii nic nie wiadomo.

Ba, nie znamy nawet jego nazwy…

Cytat:
Vin - kraina sąsiadująca z Ur i Arlas, nie wiadomo kto ją zamieszkuje.

Bo bali się pewnie sprawdzić.

Cytat:
zamieszkałe przez dojarów

…oraz dojarki. No i oczywiście krowy, bo przecież coś muszą doić.

Cytat:
numerów

Czyli między innymi 1, 2, 4 i 23.

Cytat:
Nartar - królestwo na południowym wschodzie (jako wyspa) oraz graniczące z Harnem jako stały ląd.

Dwa w jednym (jako wyspa ląd jest niestały)…

Cytat:
Orkowie - uchodzą za prymitywne stwory lecz w istocie są bardzo mądre i mają rozbudowaną i starą kulturę.

To ciag dalszy sławnego „niestandardowo o fantasy” by Hapana Mtu? Brakuje tylko smerfów i gumisiów.

Cytat:
Yapowie – ich pochodzenie jest tajemnicą, wiadomo że są nastawieni pokojowo.

A tylko by się zdarzyli nastawieni kuchennie…

Cytat:
w decydującym momencie na polu bitwy pojawiły się oddziały elfów i Radian z Tar-Kvi.

Pewnie spadły z nieba albo wyrosły z ziemii, wiecie jak to jest.

Cytat:
niewiadome jest miejsce bitwy ani jej wynik

Mam pomysł na nazwę świata – Czeski Film.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eldarion I
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 23:44, 26 Gru 2007    Temat postu:

Odwal się od mojej korekty, nie myślę o tej godzinie Razz Btw, niektóre nazwy włąsne sam sobie uściślij, bo nie zawsze wiedziałem, ktore forma ma być, a która jest literówką ;P

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egrin
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: szczecin

PostWysłany: Czw 8:56, 27 Gru 2007    Temat postu:

jeśli chodzi o ortografie, to szczeże i uczyciwie powiem(tylko spokojnie) że jestem dyslektykiem, dysgrafem, plus dyskalkujia i dysortografia, co tak cuzamen do kupy sprawia że sprawy związane z pisaniem itp. niezawsze wychodzą, teraz wyprzedze takie pytanie "czy nie pszyszło ci do głowy żeby korygować te błędy"? lub "czy ty wogóle nadtym niepracujesz"? odpowiedż jest prosta jak sznurek w kieszeni. Walcze z tym od 8 roku życia i pod pewnymi względami jest lepiej niż było(owiele lepiej) i nadal walcze z tym badziewiem.

jeśli chodzi o ten SF np"wynik bitwy niejest znany" poprostu niemiałem pomysłu Smile wymaga to troche dopracowania, a to co jest tutaj to tylko jeden kontynent:) a kontynentuw jest chyba z 5 każdy zamieszkały przez inną kulture inne stworzenia, i każdy z inną historią innymi warunkami geograficznymi itp. jeśli hodzi o Rollivatan to tu się wkopałem przyznaje poprawie to bo dziwnie troszku wygląda:), a jak zrobiłem że w jednej linijce napisałem wzgórz i wzgurz? niewiem:D

niech moc będzie z wami


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez egrin dnia Czw 9:02, 27 Gru 2007, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eldarion I
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 1202
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 14 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9:18, 27 Gru 2007    Temat postu:

Dysleksja sysleksją, jeśli naprawdę z nią walczysz, to już Cię szanuję, bo mało który dyslektyk stara się z tym problemem walczyć, wolą jechać na papierkach, ale Word wciąż jest i można dawać mu tekst posta do sprawdzenia przed wysłaniem Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silmethúlë
Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 1767
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Droga Mleczna, Układ Słoneczny, Ziemia, Unia Europejska, Polska

PostWysłany: Czw 10:45, 27 Gru 2007    Temat postu:

Wybierz jedno z poniższych rozwiązań, żeby nikt się nie czepiał ortografii:
- Używaj Firefoksa (ma domyślnie instalowaną autokorektę tego, co wpisujesz w formularzach na stronach, podkreśla błędy jak office, przydaje się to dość często nawet mi, bo pozwala wyłapać większość literówek)
- Posty pisz w jakimś Office'ie, może nie jest to tak wygodne jak Firefox, ale nie musisz bawić się w zmienianie swojego oprogramowania do przeglądania WWW
- to wyjście jest najgorsze, ale dlaczego, to zaraz, wybierz jakąś, albo stwórz własną "zreformowaną" ortografię, choćby i z opisywanych gdzieś na tym forum. Ich celem jest wywalenie nielogiczności z ortografii polskiej i powinieneś przy takiej nie mieć możliwości popełnienia błędu. A nawet najbardziej dziki zapis polskiego ludzie z tego forum są w stanie zrozumieć. Jednak wtedy będzie ci się mieszać z "poprawną" (zaraz ktoś mnie zastrzeli za preskryptywizm Razz) ortografią. Do tego wszystkie twoje posty będą pisane inaczej... Jest to jakieś wyjście, ale lepsze są te wyżej.

Jeżeli faktycznie masz tyle dys-, to szacunek Ci się należy. Znam ludzi, którzy dysortografii nie mają, a sadzą o wiele gorsze i o wiele więcej błędów. Mimo wszystko znaleźć błąd w twoich postach to żaden problem, w jakiś sposób powinieneś sprawdzać swoje posty i poprawiać je.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leto Atryda
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1597
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Arrakis

PostWysłany: Czw 10:58, 27 Gru 2007    Temat postu:

Silmethúlë napisał:
Jednak wtedy będzie ci się mieszać z "poprawną" (zaraz ktoś mnie zastrzeli za preskryptywizm Razz).


W ortografii można mówić o poprawności, bo jest to system ustalany dekretami przez Radę Języka Polskiego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilén
Gość


PostWysłany: Czw 12:09, 27 Gru 2007    Temat postu:

egrin napisał:
jeśli chodzi o ortografie, to szczeże i uczyciwie powiem(tylko spokojnie) że jestem dyslektykiem, dysgrafem, plus dyskalkujia i dysortografia

/me pada pod stół i zwija sie ze śmiechu :D :D :D
/me patrzy na posty innych użytkowników forum kontynuujących temat rzekomej „dysleksji”
/me zwija się ze śmiechu jeszcze bardziej i o mało się nie zeszczywa ze śmiechu :D :D :D :D
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Silmethúlë
Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 1767
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Droga Mleczna, Układ Słoneczny, Ziemia, Unia Europejska, Polska

PostWysłany: Czw 12:36, 27 Gru 2007    Temat postu:

Pawle, takie coś jak różne dys- istnieją, znam ludzi, którzy męczą się całe życie, wkuwając regułki, ucząc się słowników na pamięć... a i tak potrafią napisać "ktury". Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leto Atryda
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 1597
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Arrakis

PostWysłany: Czw 12:39, 27 Gru 2007    Temat postu:

Silmethúlë napisał:
Pawle, takie coś jak różne dys- istnieją


dyslaboria - wrodzona i nieuleczalna niezdolność do pracy
dyspauperia - wrodzona i nieuleczalna niezdolność do życia w ubóstwie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egrin
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 8
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: szczecin

PostWysłany: Czw 18:21, 27 Gru 2007    Temat postu:

Silmethúlë:
ten ostatni pomysł jest taki nowatorski:D dobre morze wypróbuje, firefoxa urzywałem na XP teraz mam viste i niemam firefoxa na CD a z neta coś ściągnać niemoge. pisze zato w microsofcie al on w viście dziwnie mi diała raz podkreśla błędy raz nie.

Paweł Ciupak:

wiem to jest śmieszne szczegulnie dyskalkulia kiedy nad (prostym) zadaniem siedze 20 minut, podczas gdy, ktoś inny zrobił je w 5 minut.
śmieszna jest terz dysgraafia wywołana wiotkością stawu.
i oczywiście śmieszne są dysleksja i dysortografia:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luntrus
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:26, 27 Gru 2007    Temat postu:

egrin napisał:
śmieszna jest terz dysgraafia

podkreślenie własne
egrin napisał:
śmieszne są dysleksja i dysortografia:)

taa...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Luntrus dnia Czw 18:27, 27 Gru 2007, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vilén
Gość


PostWysłany: Czw 18:26, 27 Gru 2007    Temat postu:

egrin napisał:
wiem to jest śmieszne szczegulnie dyskalkulia kiedy nad (prostym) zadaniem siedze 20 minut, podczas gdy, ktoś inny zrobił je w 5 minut.
śmieszna jest terz dysgraafia wywołana wiotkością stawu.
i oczywiście śmieszne są dysleksja i dysortografia:)

Śmieszne jest, jak ktoś próbuje się wykręcać wszystkimi możliwymi dysmózgowiami tylko dlatego, że nie chce mu się pisać poprawną ortografią. Panie, bujać to my, nie nas.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Conlanger Strona Główna -> Conworldy Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin